Minik Atölyeleri

Minik Atölyeleri

Etkin bir okul ancak, öğrencilerin için değil; istedikleri için çaba göstermelerini sağlamalıdır. Okul öğrencilerin başkaları tarafından hazırlanan bilgiyi kabul etmek yerine, kendi akıllarını kullanarak özgün çalışmalar yapmalarını sağlayabilse, zeka yasalarının tümüne saygı göstermiş olur.

Atölye, öğrencinin çocuk; öğretmenin sanatkâr olduğu bir öğrenme ortamı, bir eğitim anlayışı, bir yaşam alanıdır. Atölye sayesinde çocuklar teorik bilgilerin soğukluklarından sıyrılırlar. Bir ürün ortaya koymanın tadına varırlar. Eğitim sürecinde tamamen aktif oldukları için öğrenme istekleri hiç sönmez. Atölye, yaparak yaşayarak, öğrenmenin modern donanımlarla sağlandığı yepyeni bir eğitim standardıdır.

Atölye Sisteminin Amacı

Atölye sistemiyle, tıkanan eğitim sistemine bir nefes verme gayretindeyiz. Çocuklarınıza hayata dair pek bilgiyi yaşantı yoluyla sunan atölye sisteminin; eğitim mekânları da çocuklara özgü güzellikler barındırır ve özgündür.

Derslerinde çok başarılı ama hayatı hiç bilmeyen çocuklar yerine hem hayata dair fikri ve donanımı olan hem de bilgi düzeyi yüksek olan bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Her çocuğun özel olduğunun farkındayız ve çocuklara özel mekânlar sunmadan sağlıklı bir eğitim ortamı kurulmayacağının bilincindeyiz.